V kategorii bezpečnostního kování určené pro vchodové dveře nás před samotným nákupem zajímá hned několik věcí. Jako první bychom si měli stanovit rozpočet a říct si, jakou míru zabezpečení požadujeme. Ta se rozděluje na takzvané bezpečnostní třídy podle čísel 1 až 4, přičemž stupeň jedna znamená pouze základní ochranu a stupeň 4 velmi vysokou ochranu.

Bezpečnostní kování

Bezpečnostní kování

Bezpečnostní třída 3, která obsahuje většinu prodávaného bezpečnostního kování v ČR,  se vyskytuje u kování již od ceny 800 Kč. Toto levné bezpečnostní kování je většinou v základní povrchové úpravě lesklý chrom. Pokud si trochu připlatíte, získáte kování s povrchem niklu nebo titanu.

V nabídkách tuzemských prodejců je i rozetové bezpečnostní kování, které má samostatně kliku a zámkovou část. Působí velmi neobvykle a získává na čím dál větší popularitě.

Závěrem bychom rádi upozornili, že je vhodné kombinovat úroveň zabezpečení dveřního kování a samotných dveří. Pokud máme nejlevnější dveře, nemá cenu k nim kupovat drahé kování. Tento princip platí i naopak. Dveře a dveřní klika by měly být v rovnováze.