Kování pro posuvné dveře Archiv

Mušle do posuvných dveří

Mušlemi označujeme u posuvných dveří kování pro jejich posun. Název se odráží od tvaru tohoto dveřního kování, kterým je jakýsi žlábek, který nevyčnívá a nebrání tak posuvným dveřím v cestě do zdi.

Mušle pro posuvné dveře
Mušle pro posuvné dveře

Častým místem pro posuvné dveře do zdi je toaleta nebo koupelna. Pro tyto prostory je vhodná mušle s kličkou pro snadné uzamčení. Posuvné dveře je také možné vybavit i klasickým zámkem FAB nebo vložkou pro dozický (pokojový) klíč.

Kolik stojí mušle do posuvných dveří?

Mušle se dají koupit od cca 100 Kč. Kování i se zámkem stojí 700 Kč.

Nejčastějším materiálem mušlí do posuvných dveří je bezesporu nerez. Nerezové kování je velmi vhodné do rušných provozů, mezi které patří právě nejčastěji dveře do koupelny nebo na toaletu. Barevné schéma je obvykle ve stříbrných tónech  a to jak matných, tak i lesklých. Další oblíbené povrchy mušlí jsou bronz nebo nikl.

Zámky na posuvné dveře

Běžně se šíří omyl, že posuvné dveře nejsou zamknout. Samozřejmě je nelze považovat za bezpečnostní dveře a nikdo je nemontuje jako posuvné dveře. Ale pro potřeby běžného soukromí se posuvné dveře do stavebního pouzdra dají zamknout. Zámky pro posuvné dveře Typy zámků do posuvných dveří Zámek a kování pro posuvné dveře může být v provedení pro dozický klíč, vložku FAB [...]

Madla na posuvné dveře

Pokud vybíráte kování pro posuvné dveře a nejste spokojeni s nabídkou mušlí pro posuvné dveře, nabízí se vám ještě alternativa ve formě madel pro posuvné dveře. Tato madélka jsou velmi jednoduchá a nenabízejí většinou zajímavý design ani provedení. Madla jsou vyrobena převážně z hliníku a nepočítá se vysokou frekvencí jejich používání. Nedoporučujeme jej tedy jako dveřní kování [...]