V interiéru, podobně jako u oblečení, hrají důležitou roli doplňky. K nim patří také kliky a kování. Pestrý výběr klik je pastvou pro oči, ale neměli bychom zapomínat na charakter místnosti, kam je budeme umisťovat a také na styl koupeného nábytku.

Někteří zákazníci svěřili svoje dilema bytovému architektovi a ten jim pomohl nejenom s výběrem ideální kliky, ale rovněž se postaral i o další potřebné práce s její instalací a případnými dalšími návrhy interiéru. Bytový architekt totiž nemusí končit svou činnost jenom odevzdáním projektu, ale jeho pomoc může pokračovat právě organizací i dohledem nad potřebnými, souvisejícími pracemi.

Zkusíme se nyní zaměřit na jeden styl a napomoci Vám s výběrem alespoň našimi tipy. Jestliže hledáte kliku pro místnost, která je zařízena rustikálním nábytkem, pak byste mohli zvolit luxusní kování. Rustikální styl se těší své oblibě v každé době. Je považován za klasiku s tradiční hodnotou a honosné vybavení. Kouzlo selského slohu však nemusí být výsadou jen vesnických sídel, docílit ho lze i v případě novostaveb. Při výběru nezapomínejte také na použité barvy nábytku a výmalby, i ty musí ovlivnit volbu správného kování. Je hezké, když kování ladí v celé místnosti, tedy například kromě samotných klik jsou v souladu také úchytky u skříněk a podobně.

Kování Royal Kování RomantikKování Barok

Royal                                 Romantik                             Barok

  • Dveřní kování Royal je na klice vybaveno mohutným krystalem.
  • Klika pojmenovaná: Romantik, je rozetové kování jednoduchého, a proto tak dobře sednoucího k stylu jako je rustikál.
  • Kování Barok se může pyšnit svým honosným materiálem v kombinaci bronzu s porcelánem.