Tímto článkem navazujeme na úvodní téma montáže a výměny kliky ke dveřím.

Vložka. Pro vchodové dveře většinou budete kupovat kování pro cylindrickou vložku (FAB). Pokud používáte atypický bezpečnostní zámek, informujte se individuálně u prodejce.

Klika koule – koule klika

Další informací, kterou si musíme ověřit je také směr otevírání dveří. Při výběru bezpečnostního kování musíme vzít v potaz, na jaké straně bude dveří klika a na jaké koule. Exteriérové kování by také mělo zohledňovat, v jakých podmínkách se bude používat. Při venkovním použitím sáhneme raději po nerezu.

Bezpečnostní kování

Bezpečnostní kování

Poslední dobou zákazníci požadují sladění bezpečnostního kování s interiérovým kováním. Výrobci nám jdou naproti a nabízejí tak kolekce interiérového kování sladěné s kováním bezpečnostním.

Bezpečnost dveřního kování

Myslet si, že koupí kvalitního dveřního kování jsem dostatečně zabezpečil svůj hrad, je samozřejmě krátkozraké. Úroveň bezpečnosti kování musí odpovídat úrovni zabezpečení celých dveří. Pokud koupíme drahé bezpečnostní kování za tři tisíce a nainstalujeme jej do nejlevnějších dřevotřískových dveří, vyhodili jsme peníze oknem. Zloději se nebudou zdržovat s překonáváním zámku, když pohodlně zlikvidují dveře. U obyčejných dveří z měkkého materiálu zloděj zasune páčidlo snadno pod kování, protože ho tam materiál dveří pustí.